2011-05-15

Liturgia anglikańska c.d.

Przeglądając statystyki strony, z zainteresowaniem odkryłem, jak wielu Polaków poszukuje informacji o kościele anglikańskim, jego liturgii i udzielanej w nim Komunii. Wszystkim dziękuję za odwiedziny. Mam nadzieję, że mój poprzedni post, w którym opowiadam o przebiegu mszy św. w kościele anglikańskim (kto wie, czy nie jedyny taki w języku polskim?) służy poszukującym niezbędną informacją. W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę o komentarze - odpowiem na miarę posiadanej przeze mnie wiedzy. Jednocześnie chcę zauważyć, że najlepszym sposobem na zapoznanie się z liturgią anglikańską jest wizyta w naszym kościele w czasie, gdy ona się odbywa. Można wówczas wyrobić sobie własne zdanie (podstawy angielskiego będą raczej niezbędne).

Jednocześnie nie mogę się nie odnieść do czegoś, co znalazłem na pewnej "niepoprawnej" polskiej stronie internetowej, gdzie anglikanów (ściślej, anglikanów warszawskich) określono jako "grupę świeckich, symulujących co niedzielę sakrament Eucharystii". Mimo, iż nie należę do Kościoła Anglikańskiego (i nie jest moim zadaniem propagować jego działalność), uważam te słowa za krzywdzące. Wobec tego jeszcze raz mogę zaprosić wszystkich zainteresowanych, by na własne oczy przekonali się, czym jest liturgia Kościoła Anglikańskiego.
Co niedziela o godzinie 10.30.

3 komentarze:

  1. To nie znasz zasady "Kto nie jest z nami ten jest przeciw nam"? Przecież prawdziwi jesteśmy tylko MY, reszta to oszuści :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam :D Ale muszę okazać, jak bardzo mnie to zmartwiło.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za informacje tu zamieszczone. Czasowo jestem w Kanadzie i znalazłam w pobliżu miejsca zamieszkania taką właśnie parafię. Do polskiej, katolickiej bardzo daleko. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń